Lekcja angielskiego w klasie I

4 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna „XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach i okresie zdalnego nauczania.

Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzania była w niecodzienny sposób. Uczniowie z klasy Va tworzyli Komisje i Patrole Egzaminacyjne, które zaopatrzone w losy przepytywały uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Taka zamiana ról okazała się stresująca dla… dorosłych i niestety nie wszystkim udało się zdać egzamin za pierwszym razem. Egzamin polegał na udzielaniu odpowiedzi (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. We wszystkich klasach Patrole Egzaminacyjne prowadziły zajęcia, związane z tabliczką mnożenia, polegające na pokonywaniu labiryntu, kolorowaniu obrazków według klucza matematycznego, wykreślaniu iloczynów i ilorazów, liczeniu elementów oraz wielu innych form pracy wykorzystujących wiedzę matematyczną.

Dzień ten zapewnił wszystkim uczniom i pracownikom szkoły wiele wrażeń i pozwolił pogłębić wiedzę matematyczną, również w bardziej przystępnej i odmiennej od codzienności formie zabawowej.

Patrole Egzaminacyjne w szkole tworzyli uczniowie klasy Va.
I Grupa
(Natalia Gibczyńska, Amelia Pomagalska, Vadym Pitka)
II Grupa
(Ida Krasowska, Malwina Glazińska, Kacper Hanzel)
III Grupa
(Barbara Jamrozowicz, Kinga Adamska, Wiktor Rudnicki)

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i gratulujemy zwycięzcom certyfikatów Eksperta Tabliczki Mnożenia!

O autorze