Mężczyzna patrżący na monety spadające z nieba

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

W marcu i kwietniu 2024 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Na lekcjach wychowawczych uczniowie dowiedzieli się jaki jest główny cel zbierania pieniędzy. Realizowane były scenariusze ze strony akcji.

Po zakończeniu zbiórki przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych do skarbonki, która znajdowała się w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas I-VII zebrali łącznie sumę 455,23 zł. Nasza góra groszy ważyła ponad 18 kilogramów. Dzięki tej akcji uczniowie uczyli się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Hanna Milkiewicz
Ada Martîn

O autorze