Uczniowie klasy VII, dziewczyna i chłopak, którzy przygotowali duże papierowe serce

„Dla świata możesz być jedną osobą,
ale dla jednej osoby możesz być światem.”

W dniach 21-24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny „Tydzień Życzliwości i Pozdrowień”. W tych dniach odbył się konkurs na najładniej udekorowaną klasopracownię. Wszystkie klasy, które brały udział w akcji otrzymały słodycze i dyplomy. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na żółto. Na przerwach wolontariusze rozdawali uśmiechnięte buźki dla uczniów i pracowników szkoły. Korytarze były udekorowane żółtymi balonami, uśmiechniętymi buźkami i plakatami „Zabierz dobre słowo”. W bibliotece działała skrzynka życzliwości i pozdrowień.

Wszystkie pozdrowienia zostały dostarczone w piątek dla dzieci. W czwartek odbył się charytatywny kiermasz ciast upieczonych przez rodziców. Zebraliśmy 1044 złote, które przekazaliśmy na leczenie Pana Piotra Brosza. Bardzo dziękujemy rodzicom za upieczenie przepysznych ciast. Bez Państwa pomocy zebranie tak dużej sumy nie było by możliwe.

Następnie w świetlicy szkolnej dzieci wykonały kolorowanki o życzliwości. Odbyły się rozmowy i pogadanki na temat dlaczego warto być życzliwym.

Bardzo dziękujemy wszystkim wychowawcom, pracownikom szkoły, Radzie rodziców za nagrody, nauczycielom świetlicy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Kindze Adamskiej, Ameli Pomagalskiej, Vadimowi Pitka, Agacie Michelius, Lenie Ganczar, Idze Matusiak, Nikodemowi Wankiewicz za pomoc w zorganizowaniu Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień.

Hanna Milkiewicz

O autorze