Zdjęcie klasy III z policyjną maskotką - sierżantem Bródką

Sierżant Bródka z pedagogiem i policjantami o bezpiecznych feriach

Ferie to dla najmłodszych czas na relaks i odpoczynek, czas na rozwijanie swoich zamiłowań. Już od poniedziałku 31 stycznia 2022 r. część dzieci z naszego województwa wyjedzie na zorganizowane zimowiska, niektóre skorzystają z przygotowanych w mieście form zimowego wypoczynku, a inne będą przerwę w nauce spędzać w domu.

Wałeccy policjanci wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym rozpoczęli działania profilaktyczne poprzedzające ferie zimowe. Wszystko po to, by przerwa zimowa w nauce przebiegała bezpiecznie i była miłym wspomnieniem. Atrakcją spotkań z najmłodszymi była maskotka policyjna Sierżanta Bródki, który przypomniał dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i bezpieczeństwie w podróży. Żubrzyk przekazał ważne zasady, jakimi należy się kierować, aby być bezpiecznym. Apelował do dzieci, by pod żadnym pozorem nie wchodziły na zamarznięte akweny, a przechodząc na drugą stronę ulicy, zawsze się rozglądały. Każdy uczeń chętnie witał się z pluszowym policjantem i przyjmował jego uwagi. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie, którzy przebywają obecnie na nauce zdalnej.

W ten sposób chcieliśmy przygotować dzieci klas młodszych do bezpiecznego wypoczynku. Działania te prowadzone są przez policjantów każdego roku. To też czas wzmożonych działań policyjnych. Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym to priorytety pracy nas dorosłych i funkcjonariuszy.

Policjanci zachęcali także najmłodszych do udziału w konkursach ogłaszanych przez policję zachodniopomorską oraz Komendę Główną Policji. A ja zachęcam wszystkich rodziców i uczniów, tych dużych i tych małych, do utrwalenia wiedzy i obejrzenia filmu pt. „Bezpieczne zabawy, ferie zimowe z panem Edukredką” oraz „Bezpieczne ferie zimowe z panem Nauczanką”.

Bezpiecznych ferii i do zobaczenia w szkole!

Barbara Frejmut

O autorze