Zdjęcie zbiorowe uczniów klasy 3a razem z seniorami DPS

„Starsi ludzie unikają sporów i dramatów.
Wiedzą, że ich czas jest zbyt cenny,
by tracić go na nic nie znaczące drobiazgi”.

Ze względu na pandemię długo nie mogliśmy się zobaczyć z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Wałczu. Nasze Koło Wolontariatu współpracuje z seniorami od 15 lat. Odwiedzaliśmy ich często z okazji różnych świąt z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli.

Dnia 21 czerwca nasza szkoła po raz kolejny odwiedziła seniorów ze spektaklem teatralnym pt: „Przepis na szkołę” przygotowanym przez klasę III a wraz z Panią Grażyną Forysiewicz i Bożeną Ledeman-Berdysiak na podstawie lektury „Mały książę” we własnej interpretacji. W świetlicy DPS zgromadziło się kilkudziesięciu pensjonariuszy, którzy z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem obejrzeli nasze przedstawienie. Dzieci otrzymały wielkie brawa od seniorów.

Potem Pani dyrektor w imieniu pensjonariuszy podziękowała za wspólnie spędzone chwile i wspaniałe przedstawienie Podziękowała za ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów. Na koniec wspólnie z seniorami zjedliśmy słodkości przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

Bardzo dziękuję rodzicom klasy III a za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie. Było super. Dziękuję w imieniu pensjonariuszy i naszego koła.

Hanna Milkiewicz

O autorze