Uczniowie klasy I szkoły podstawowej

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła została objęta projektem „Mała książka – wielki człowiek” skierowanym do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. W związku z tym 24 listopada uczniów klas pierwszych odwiedził dyrektor p. A. Łojewski i pani pracująca w bibliotece szkolnej. Przynieśli ze sobą prezenty dla pierwszaków. Każdy otrzymał przygotowaną specjalnie dla nich Wyprawkę Czytelniczą, w której skład wchodzą:

  • książka pt. „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych;
  • broszura, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Dzięki Wyprawce Czytelniczej może się ona stać prawdziwą przyjemnością. Wierzymy, że otrzymane materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i współpracy nauczycieli i rodziców miłość do książek oraz chęć stałego poszerzania horyzontów będą towarzyszyć uczniom na co dzień.

Krystyna Borecka

O autorze