Pani Borecka i dyrektor szkoły A. Łojewski rozdają książki dla uczniów klas I

6 grudnia w prawdziwie mikołajkowej scenerii wszyscy pierwszoklasiści zostali obdarowani specjalną Wyprawką Czytelniczą. Po raz kolejny nasza szkoła została objęta projektem „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Najnowsza pozycja kampanii to książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach. Poza tym w zestawie znalazł się również poradnik dla rodziców pierwszoklasistów.

Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”.

Dzięki Wyprawce Czytelniczej nauka czytania może się stać prawdziwą przyjemnością. Wierzymy, że otrzymane materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i nigdy niekończącą się pasję czytania. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i współpracy nauczycieli i rodziców miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.

Krystyna Borecka


O autorze