Uczeń czytający książkę

Dzisiaj (22.03.2022 r.) mieliśmy możliwość wysłuchania propozycji edukacyjnej kolejnej szkoły – I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu. Szkoła oferuje cztery profile, jeden ze sportowym oddziałem, dla którego plan lekcji jest dostosowany do czasu trwania treningów.

Liceum zaprasza do klasy mistrzostwa sportowego uczniów wysokich i wysportowanych, nie tylko z Wałcza. Internat znajduje się na ul. Chłodnej, obok MOSIR Wałcz. Ogólniak poleca również profil humanistyczny, politechniczny oraz medyczno-przyrodniczy. W tej szkole, tak jak w naszej, nie ma dzwonków, a ostatnia lekcja kończy się o 14:55.

Budynek szkoły jest piękny, położony w centrum miasta. Przedstawiciele Samorządu Szkoły wraz z opiekunem zaprezentowali szkołę za pomocą ciekawej prezentacji. Uczniowie Kazika chętnie odpowiadali na nasze pytania dotyczące nauki w LO nr 1. Kilku kolegów z klasy zaczęło się intensywnie zastanawiać nad wyborem tej szkoły. Na pewno razem z rodzicami wybiorę się na dzień otwarty, który odbędzie się 30.03.2022 o godzinie 17:00.

Czekamy z niecierpliwością na gości z kolejnej szkoły średniej z terenu miasta Wałcz. Niech stanie się jasność. Cel coraz bliżej.

CDN

Nikola Zawada, Barbara Frejmut

O autorze