Uczeń piszący w zeszycie

Jaka szkoła średnia po podstawówce? Ciąg dalszy nastąpił!

22.03.2022 r. przedstawiciele Zespołu Szkół nr 4 w Wałczu, Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego potocznie przez większość z nas nazwanym Rolnikiem złożyli nam wizytę, której celem było zapoznanie nas z ofertą szkoły. Jest to technikum z wieloma interesującymi kierunkami. Po zakończeniu edukacji w tej szkole można zdobyć tytuł technika: hotelarstwa, żywienia, ekonomisty, technika informatyka, turystyki.

Wiele osób z naszej klasy było realnie zainteresowanych propozycjami tej szkoły dotyczącymi wyboru przyszłego zawodu. Grupa promująca wyświetliła nam filmiki nakręcone w ich szkole, starsi koledzy pokrótce opowiedzieli o profilach kształcenia. Szkoła ma dobrą lokalizację dla osób dojeżdżających, ponieważ znajduje się niedaleko dworca, jest również możliwość zamieszkania w internacie szkoły. Uczniowie tej szkoły mogą brać udział w kursach doszkalających z różnych dziedzin oraz odbywać staże zawodowe. Na zakończanie spotkania otrzymaliśmy zaproszenie na Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 4, który odbędzie się 30.03.2022  r.

Czekamy z niecierpliwością na gości z kolejnej szkoły średniej z terenu miasta Wałcz. Niech stanie się jasność. Cel coraz bliżej.

CDN

Nikola Zawada, Barbara Frejmut

O autorze