Plakat akcji Ambasador Szkolnej Wynalazczości

Zapraszamy Was, uczennice i uczniowie szkół podstawowych do udziału w 9. edycji konkursu Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2024, który odbędzie się pod hasłem: „Tworzymy dla Planety”.

Na zwycięzców czekać będą nagrody pieniężne i rzeczowe, inspirujące warsztaty z eko-projektowania z wykorzystaniem drukarek 3D, kodowania oraz wiele fantastycznych niespodzianek ufundowanych przez Fundatorów tegorocznej edycji.

Na Wasze zgłoszenia w dwóch kategoriach: wynalazki i wzory przemysłowe czekamy do 6 maja 2024 r. Już dziś zacznijcie więc myśleć o innowacjach, które pomogą uczynić Ziemię lepszym miejscem do życia!

Więcej szczegółów na stronie:

Czy wiecie, że:

tylko w 2021 r. z gospodarstw domowych w Polsce na śmietniki trafiło prawie, 13,7 mln ton odpadów, o 0,6 mln ton więcej niż rok wcześniej? Oznacza to, że Polacy produkują 360 kg śmieci na osobę rocznie. Duuużo za duuużo! A w krajach o wysokiej stopie życiowej jak Austria i Dania jest to już ponad 800 kg śmieci na osobę w ciągu roku! Tylko w Wielkiej Brytanii, każdego roku zużywa się około 300 mln tubek pasty do zębów wykonanych z materiałów, których nie poddaje się recyklingowi. Liczba ta wystarcza, aby ustawiając zużyte przez Brytyjczyków tubki jedną za drugą, dwukrotnie okrążyć kulę ziemską (około 75 tys. km).

Jeśli:

  • macie zamiłowanie i pasję do obserwacji świata z empatią;
  • potraficie przełamywać utarte wzorce myślenia;
  • lubicie zdobywać nową wiedzę, tę o nowinkach technologicznych i możliwościach druku 3D;
  • chcielibyście sprawdzić się w roli wynalazcy lub projektanta wzornictwa przemysłowego i zaprojektować innowacyjny i zrównoważony produkt Waszego autorstwa dla naszej Planety pragniecie znaleźć się w gronie laureatów i zdobyć tytuł Ambasadora Szkolnej Wynalazczości wraz z nagrodami ufundowanymi przez Organizatorów i Fundatorów Konkursu;

już dziś zacznijcie projektować swoje wynalazki i wzory przemysłowe!

O autorze