Uczeń czytający książkę

„Książki nie gryzą, pochłaniają w całości.”

W tym roku w akcję z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania (29 września) włączyła się cała szkoła. Rano przy wejściu do szkoły rodzice uczniów klas pierwszych i drugich otrzymali okolicznościową ulotkę, w której omówione zostały zalety głośnego czytania z dziećmi. Można też było wybrać sobie książki do domowej biblioteczki. W klasach starszych odbyły się mini konkursy czytelnicze pod hasłem „Mistrz głośnego czytania”.

W klasie IVa tytuł ten przypadł Izabelli Pieńkoś, w IVb Mikołajowi Hnatowi, w V Wiktorowi Rudnickiemu, a w VIII Wiktorowi Świechowskiemu. Tytuł „Szkolnego Mistrza Głośnego Czytania” wywalczył Wiktor Świechowski. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Natomiast uczniów z klas pierwszych i drugich odwiedził pan dyrektor, pani pedagog oraz inni pracownicy naszej szkoły. Dorośli czytali książkę pt. „Bajka o rybaku i rybce”. Po wysłuchaniu utworu maluchy wykonały rysunki, które ozdobią wnętrze szkolnej biblioteki. W klasach trzecich uczniowie poznawali fragmenty lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Tam lekturę czytali uczniowie z klasy VIII.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję.

Krystyna Borecka

O autorze