Dzień Tabliczki

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który obchodziliśmy w piątek 7 października 2022 roku.

Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która pozwala starszym i młodszym doskonale się bawić, a zarazem rozwijać swoje umiejętności matematyczne. Miała na celu zachęcić wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej. Tworzyli oni Patrole Egzaminacyjne, które za pomocą losów bądź kart edukacyjnych przepytywali kolegów oraz dorosłych. Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla… dorosłych. Uczestnicy, którzy poprawnie wykonali zadanie otrzymali z rąk Egzaminatorów Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy podjęli się tego wyzwania: UCZNIOM, NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY, a także EGZAMINATOROM za cierpliwość, uśmiech i wytrwałość.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok…

M. P.

O autorze