Dziewczyna z dronem nad dłonią i banner "weż udział w konkursie"

Czym można zająć się w domowym zaciszu w czasie przerwy świątecznej? Wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody! Do tej rozwijającej zabawy pod nazwą Dyktando świąteczne zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.
Weź udział w świątecznym
rozwiązywaniu dyktand!

Zamysłem Konkursu jest zaproponowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. W tym do zdobycia jest wyjątkowy dron!

Konkurs startuje 21.12.2022r.

Zapisz się

Im więcej dyktand rozwiążesz, tym więcej  punktów możesz zdobyć!

Dyktando świąteczne rozpocznie się od 2022.12.21 i potrwa do 2023.01.02. W tym przedziale czasu uczestnicy będą mogli rozwiązywać dyktanda. Dyktanda turniejowe składają się ze wszystkich dostępnych dyktand na serwisie. Za uzupełnienie każdego z dyktand użytkownik serwisu będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

Nagrody do wygrania w konkursie!

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże laureatów. Wygraną w postaci drona oraz voucheru otrzyma uczestnik, który zajmie I miejsce!.

Nagrodami za zajęcie kolejno następujących dwóch miejsc będą vouchery na korepetycje w serwisie Tutors.live. Ponadto każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie świątecznym, otrzyma voucher na korepetycje w serwisie Tutors.live.
Jak działa rozwiązywanie dyktand?
Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Dołącz do konkursu i zostań
Świątecznym Mistrzem Ortografii!

Konkurs odbywa się wyłącznie online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Świątecznego.

Link -> Dyktando świąteczne

Dyktanda.pl

Powodzenia!

 

O autorze